LYS’de ilk 10’a girene otomobil ödülü

lyss

lysde ilk 10a girene otomobil ödülü, Bursa Büyükşehir Belediyesi, geride bıraktığımız senelerde olduğu gibi, yine aynı tarzda bir LYS kampanyasının altına ima atıyor. Daha önce LYS sonuçlarında ilk 10’a girmeyi başarmış olan 2 öğrenciye otomobil ve ilk bine girmeyi başarmış 149 öğrenciye dizüstü bilgisayar hediye eden Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu sene de aynı tarzda bir uygulamayı uygulayacak. Bu hediyelerden birine sahip olmak için mutlaka Bursa il sınırları içerisinde eğitim veren bir okuldan sınava girmiş olmanız gerekiyor. Ödüller, her puan türünden Türkiye sıralamasına girmeyi başarmış öğrencilere verilecekken bu sene dizüstü bilgisayar yerine bisiklet verileceğini belirtelim.

Daha önce 2010 yılında üniversite sınavında Türkiye genelinde ilk 10’a giren iki öğrenciyi otomobille, ilk bine giren 149 öğrenciyi de diz üstü bilgisayarla ödüllendiren Büyükşehir Belediyesi, bu kez Bursa il sınırları içinde yer alan okullardan üniversite sınavına giren ve yükseköğretime yerleştirmede herhangi bir puan türünden Türkiye başarı sıralamasında ilk 10’a giren öğrencileri otomobil, ilk bine giren öğrencileri de bisikletle ödüllendirecek.

Hediyeler, yükseköğretime yerleştirme puan türleri olan MF-1, MF-2, MF-3, MF-4, TM-1, TM-2, TM-3, TS-1, TS-2, DİL-1, DİL-2 ve DİL-3 puan türleri içinden öğrencinin aldığı en yüksek bir puan türüne göre belirlenecek.

Ödül almaya hak kazanan öğrenciler, ÖSYM’nin sınav sonuçlarını açıkladığı tarihten itibaren 15 gün içinde mezun olduğu okul bilgileri ve sınav sonuç belgesi ile Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü’ne şahsen başvuruda bulunacak.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle