LYS’den derece yaptı PKK dağa çıkardı

serkan_yildiz

lysden derece yaptı pkk dağa çıkardı, Geride bıraktığımız LYS’de Türkiye 58.’si olmayı başaran Erzurumlu Serkan Yıldız, PKK tarafından daha kaçırıldı. 21 Haziran’dan itibaren kendisinden hiçbir haber alınamayan Serkan’ın son zamanlarda BDP Gençlik Kolları binasında görüldüğü belirtilirken babadan büyük feryat geldi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Celal Yıldız, oğlunu varlık değil yokluk içinde okuttuğunu ve kendilerinin çektikleri yoksulluğu çekmemesi için onu okutmak istediklerini, oğullarının da doktor olmayı çok istediğini dile getirirken Başbakan ve BDP’den çoğunun salınmasını rica etti.

Serkan’ın bulunması için Ağrı ve Van’da kayıp başvurusu yaptığını dile getiren Yıldız, son olarak da Diyarbakır’a gelip oturma eylemi yapan ailelere katıldıklarını bildirdi.

Sınava giren oğlunun son kez kendisini aradığını, ondan sonra ise haber alamadığını aktaran Yıldız, şöyle konuştu:

“Erzurum merkezde özel bir yurtta yatılı olarak kalıyordu. Hem okuluna gidiyordu hem de sınava hazırlanıyordu. Hangi şartlarda, hangi zorluklarla okuttuğumu ben biliyorum. Zengin bir adam değilim. Serkan çok zeki ve çalışkan bir çocuktu. Oğlum Serkan, bana gelen mesaja göre LYS’de Türkiye 58’incisi olmuş. Oğlumun hayali hep doktor olmaktı.”

Yıldız, tüm aramalarına rağmen Serkan’ı bulamadıklarını bildirerek, ”Aldığımız duyumlara göre okulun son zamanlarında BDP’nin gençlik kollarına gidip geliyormuş. 3-4 defa orada görülmüş. Bundan dolayı oğlumun dağa çıktığından şüpheliyim” dedi.

Anne Remziye Yıldız ise oğlunu kimin kandırıp dağa çıkardığını bilmediklerini söyledi.

Oğlunun bir an önce gönderilmesini istediklerine dikkati çeken Yıldız, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ne olursa olsun ne yapılıyorsa yapılsın oğlumu istiyorum. Ben yoksullukla oğlumu büyüttüm. Varlığın değil, yoksulluğun içerisinde büyüdü. Tek istediğimiz okulunu okuması ve yoksulluk çekmemesiydi. Başbakandan ve BDP’den de rica ediyorum oğluma kavuştursunlar beni.”

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle