Özel okullara ön kayıt başladı

özel okullara ön kayıt başladı, Bu sene ilk kez sisteme girmiş olan TEOG’la birlikte öğrenciler lise tercihlerini şu anda yapmakta. Birkaç gün daha devam edecek olan lise seçimlerinin ardından ÖYP’ye ( Öğrenci Yerleştirme Puanı ) göre öğrenciler okullara atanacak. Özel okulların puanlarını geçtiğimiz günkü yazımızda sizlerle paylaşmıştık; o okullardan bazılarının ön kayıt dönemi şimdiden başladı. Eğer sizin de aklınızda bir özel okula kaydolmak varsa aşağıdaki listeye bir göz atmanızı öneriyoruz.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında uygulanan 6 ortak sınavdan Türkçe, matematik ile fen ve teknoloji derslerinden yapılan sınav sonuçlarına göre hesaplanacak Özel Okullar Yerleştirme Puanı’na (ÖYP) göre öğrenci alacak özel okullar için ön kayıt dönemi 4 Ağustos Pazartesi günü başlıyor.
Üç ön kayıt dönemi uygulanacak özel okullarda, 4-5 Ağustos’ta birinci ön kayıtlar alınacak. Ardından 6-7 Ağustos’ta ise kesin kayıtlar yapılacak. İkinci ön kayıt dönemi 18-19 Ağustos, kesin kayıtları ise 20-21 Ağustos’ta alınacak. Üçüncü ön kayıtlar 25-26 Ağustos’ta yapılacak, kesin kayıt dönemi ise 27-28 Ağustos olarak açıklandı. Son kayıt dönemi ise 1 Eylül’den itibaren Özel Okullar Kayıt Komisyonu tarafından alınacak karara göre belirlenecek. Bütün başvurular kayıt olunmak istenen okula yapılacak.
Türkiy Özel Okullar Birliği Derneği tarafından açıklanan birinci ön kayıt dönemi taban puanları şöyle:

ozel_okul

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle