Okullarda 2. dönem ne zaman başlayacak

okul

okullarda 2. dönem ne zaman başlayacak, Bu haftanın sonunda, cuma günü ilk ve orta dereceli okullar için ilk eğitim ve öğretim döneminin sonuna gelinecek ve okullarda karneler dağıtılacak. Üniversitelerdeki dönem bitim tarihi ise üniversitenin yönetmeliğine göre değişiklik gösteriyor. Yaklaşık olarak 18 milyon öğrenci 2 hafta sürecek bir tatile çıkmanın hazırlığını yaparken ikinci dönemin ne zamana başlayacağı da merak edilenler arasında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamalara bakılırsa yeni dönem 9 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

İkinci dönem 8. sınıf öğrencileri, Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden 29-30 Nisan’da ortak sınavlara girecek. Mazeret sınavı da 16-17 Mayıs’ta yapılacak. Sınav sonuçlarının ise haziranda açıklanması planlanıyor.

ARA TATİLDE ÖĞRETMEN ATAMALARI

Milli Eğitim Bakanlığı ara tatilde öğretmenlerin il içi ve iller arası özür grubu yer değiştirme atamalarını yapacak. Bu atamaların ardından, 15 bin öğretmen kadrosuna da ilk atamalar gerçekleştirilecek.

SINAV MARATONU

Üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 15 Mart Pazar günü, ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) 13-14 Haziran ve 20-21 Haziran’da 5 oturumda gerçekleştirilecek.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle